Hlavní strana Ekopalivo Plovoucí podlahy Popis Parkety Druhy dřevin Kontakt Reference

Popis parkety

Pravé velkoplošné parkety jsou vyráběné z masivního rostlého dřeva. Enviromentální výrobní metody zaručují, že tradiční kvalita a atraktivnost přírodního materiálu se odráží na vysoko kvalitních podlahách. Tato podlaha je moderní, neobyčejně kvalitní a elegantní.
Vytváří příjemnou, teplou atmosféru bez ohledu na to, kde je uložená. Každá velkoplošná parketová deska má hloubku 15 mm a je vyrobená jako sendvič složený z tří vrstev.

Podlahy nadčasové krásy z kvalitních přírodních dřevin jsou vyráběné na moderním strojním a technologickém zařízení týmem profesionálních lidí s řemeslnickými zkušenostmi se zpracováním dřeva. To zaručuje kvalitu výsledného produktu- parkety pro komfort a Vaše pohodlí.

a - Dýha z měkkého dřeva 2 mm

b - Střední vrstva z měkkého dřeva 9 mm

c - Vrchní část - nášlapná dýha 4 mm

d - Koncové pero překližky

Povrchová úprava

Lak

Po dobu procesu lakování procházejí parketové desky 5x lakovacím válcem a jsou průběžně UV vytvrzované. Výrobci laků používaných v naší produkci - švédská firma AKZO NOBEL, zaručuje jejich odolnost proti oděru. Lak neobsahuje rozpouštědlo, ani formaldehyd. Mechanicky poškozené místa je možné renovovat odbornou firmou 2x až 3x podobu životnosti.

Olej

Rostlinný olej dánské firmy TIMBERMAN je výtažkem kokosu a sóji. Je ekologicky a hygienicky nezávadný, vhodný i pro alergiky. Zdůrazňuje přírodní strukturu dřeva a zintenzivňuje barevné odstíny. Na běžnou údržbu se nedoporučuje voda, ale speciální čistící olej v kombinaci s vodou.
Poškození menšího rozsahu olejované podlahy se dá odstranit jemným přebroušením a lokálním nanesením vrstvy oleje.

Lepení

Na lepení se používá výrobek RAKOLL-E*WB 030l rakouské firmy H.B.FULLER, který neobsahuje formaldehyd. Lepení je prováděno za studena.

Údržba parket

Lakované podlahy

K dennímu čištění lakovaných parket stačí jednoduše zamést nebo vysát. Při jiné potřebě čištění jen lehce navlhčeným hadrem vytírat.
Do vody k vytírání přidat přípravek na ošetření parket, který propůjčí parketám odolnost a lesk. Dodatečně je účelné zachycovat hrubé nečistoty použitím rohožek v oblasti dveří.

Olejované podlahy

Vedle běžných čištěních zametáním a vysáváním je účelná pravidelná péče speciálním čistícím prostředkem na dřevěné podlahy s bází pro dlouhodobou ochranu a krásu podlahy.
Při normálních požadavcích 1x týdně vytřít vodou se spec. čistícím prostředkem na dřevěné podlahy, ale ne příliš mokře. Je velmi účelné zachycovat hrubé nečistoty použitím rohožek v oblasti dveří.

Všeobecné tipy k ošetření povrchů parket:

Pokládka

Dřevěné podlahy * EUROPARKETT* se nechají položit na každý
NOSNÝ, ČISTÝ, SUCHÝ A ROVNÝ podklad, přičemž musí být celoplošně slepeny.

Pro plovoucí položení musí být podklad čistý, suchý a rovný bez trhlin. Jako podklad jsou vhodné dlážděné podlahy, dřevotřískové desky, umělé podlahy nebo staré prkenné podlahy. Ovšem jako samonosná podlaha na trámový strop být použita nemůže.
Před pokládkou musíme být ujištěni, že podklad je dostatečně suchý.
Podlahy do nepodsklepených prostor nebo v teplých a vlhkých místnostech jako jsou sauny a koupelny vyžadují zásadně parotěsnou zábranu z 0,2 mm silné PE- folie. Folie se 20 cm překrývajíce položí a propojení se přelepí lepicí páskou. Tento systém není dostačující parotěsná zábrana v nepodsklepených neuzavřených prostorách.

Mezi hotové parkety a podkladem se jako kompenzace nerovnosti a izolace hluku nášlapu napříč položí cca 2 mm silná PE- folie, korková izolace nebo jiné.

Pravítkem nebo parketovým prknem se přezkouší rovnost podkladu. Tolerance týkající se rovnosti podkladu smí být 2 mm nejvýše 4 mm.

Relativní vlhkost vzduchu před a po pokládce by měla činit 50 - 60% .
Teplota se musí udržovat mezi 18 a 24oC

Prosím neopomeňte, že fóliový obal parket smí být otevírán až během pokládky. Prkna musí být před položením překontrolována na případné nedostatky.

Dřevo je přírodní a živý materiál, proto je nutno mezi parketami a stěnou musíme počítat alespoň s 10 mm širokou dilatační spárou, která bude později překryta lištou.
V obzvláště velkých místnostech takto velká dilatační spára není dostačující.
Proto se potřebná dilatační spára vypočítává z maximální šířky místnosti,
násobeno 1,5 mm ( např. 8m x 1,5mm = 12 mm)
Dilatační spára je potřebná i v dveřních prostorách v přechodech do dalších místností.

Hlavní strana Ekopalivo Plovoucí podlahy Popis Parkety Druhy dřevin Kontakt Reference